Kurumsal

HAKKIMIZDA

Yüksel Seramik Mutluhan Holding’in üretim sektöründe hizmet veren şirketlerinden biri olarak Şubat 1997’de 3.500.000 m2/yıl kapasite ile 130.000 m2 açık ve 35.000 m2 kapalı alanda kurulmuştur.

İtalyan Sacmi teknolojisi ile üretim yapan fabrikamız 2008 yılı itibariyle kapasitesini ve yatırımlarını artırmış olup, bugün 250.000 m2 açık ve 50.000 m2 kapalı alanda konuşlanmıştır. İşletmemiz beş tesisten oluşmakta olup 5 ayrı hatta üretim yapmaktadır. Bunlar duvar karosu, yer karosu, sırlı porselen ve teknik granit hatlarıdır. Ayrıca 3.pişirim bordür ve dekor hattı, “Lappato” polisaj hattımız, bunların dışında üç boyutlu esen seçeneğiyle “Dijital Baskı” teknolojisi, colorbody/renkli bünye, ebatlama, waterjet, mozaik ve kesimli aksesuar, süpürgelik üretim teknolojileri ile toplam 12.500.000 m2/yıl üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve uluslararası pazarlarda kalite ve kalitenin getirdiği tüm ayrıcalıkları müşterilerine sunmayı hedefleyen Yüksel Seramik’in üretim teknikleri ve kalite kontrol süreçleri Türk ve Dünya standartları ile uyumludur ve TSE, TS-EN, CE ve ISO 9001-2008 kalite belgelerine sahiptir. Ürünlerimiz yurtiçinde 110 noktada, yurtdışında ise 50’den fazla ülkede müşterilerine ulaşmaktadır.

Yüksel Seramik, müşteri taleplerinin hızlı ve kaliteli olarak karşılanmasıyla da tanınan bir kuruluş haline gelmiş olup; kaliteli ve hızlı hizmet sunumunu ilke edinmiştir. Türkiye, istihdam ve büyümede, gelişmekte olan büyük ekonomilerle karşılaştırıldığında parlayan bir yıldız olmuştur ve uzun süre de parlamaya devam edecektir. Teknoloji ve kalitesiyle dünyaya adını duyuran Türk Seramiğinin de yakın bir gelecekte dünya liderliğine ulaşmasında Yüksel Seramik’in de desen, tasarım, teknoloji ve kalitesiyle önemli bir katkısı olacağı aşikârdır. Ürün Geliştirme alanında ise, Yüksel Seramik olarak hedeflediğimiz misyon; tasarım, inovasyon ve fonksiyonelliği buluşturarak ikili iş ilişkilerinin geliştirildiği uluslararası ticaret platformunda daha önce göstermiş olduğu başarısını her zaman zirvede tutmaktır. Özellikle yurtiçi ve yurtdışı iş ortaklarımız ve müşterilerimizin beğeni ve talepleri doğrultusunda, son teknoloji altyapısını da oluşturan Yüksel Seramik, tasarımlarıyla rotasını dünya liderliğine çevirmiştir.

Yüksel Seramik Olarak Vizyonumuz;

Varlığı ile referans kuruluş olarak anılan, iç ve dış pazarda Ar-Ge faaliyetleri ve kalitesi ile sektöre yön veren  bir dünya markası olmaktır.

Yüksel Seramik Olarak Misyonumuz;

Başarılarımızın temelini oluşturan değer ve ilkelerimiz doğrultusunda çalışarak en kaliteli ürünü mükemmel müşteri hizmeti anlayışı ile müşterilerimize sunmaktır.

Üretim ve Hizmet Kriterlerimiz;

  • Desen ve tasarım
  • Kalite
  • Fiyatlandırma
  • Hizmet ve lojistik

GEÇMİŞTEN BUGÜNE YÜKSEL SERAMİK

1997

 Yüksel Seramik Kuruldu

1998

Ağustos 1998 tarihinde, Aydın Söke’de bulunan Yüksel Seramik fabrikası 3,5 milyon m2 kapasite ile yer ve duvar karosu üretimine başladı. Eylül 1998’de ilk ihracat K.K.T.C.’ye yapıldı. Aralık 1998’de ise; sırasıyla Belçika, Almanya ve Yunanistan’a ihracat yapıldı.

1998-2008

Bu yıllar arasında rotasını ihracata çeviren Yüksel Seramik; cirosunun %80’inin Avrupa, Körfez ülkeleri, ABD ve Kanada’ya yapılan ihracatlar ile gerçekleştirdi

2005

Türkiye’de en büyük ebatlı seramik üreten Siti hattı yatırımı ile kapasite 6,5 milyon m2’ye çıktı

2008

Yüksel Seramik’in tüm hisseleri Mutluhan Holding tarafından devralındı

2009

İspanya Cevisama ve Cezayir Batimatec Fuarlarına katılan Yüksel Seramik, yeni teknoloji ile üretilen serileri sayesinde dikkatleri üzerine çekti

2010

ABD’de Coverings Fuarının yanı sıra, Kenya ve Irak Seramik Fuarlarında Yüksel Seramik standı türk seramik sektörü için bir gurur kaynağı oldu

2011

Yeni nesil dijital baskı teknolojisi yatırımları yapıldı. Lappato ve kesme tesisi kuruldu.
 

2012

Sektörün en son teknolojisi olan Sacmi hattı yatırımı ile kapasite 12,5 milyon m2’ye çıktı. Uluslararası seramik sektörünün önde gelen fuarlarından biri olan İspanya Cevisama ve İtalya Cersaie Fuarlarında yer aldı
 

2013

Plotter yatırımı yapıldı. Eylül 2013 tarihinde gerçekleşen İtalya Cersaie Fuarında, Yüksel Seramik zengin ürün çeşitliliği sunduğu standı ile uluslararası platformda markalaşma yolunda önemli adımlar attı
 

2014

Yeni polisaj hattı yatırımı yapıldı. Saba Tümer ve Tümer Metin’in yer aldığı ilk reklam filmi yayınlandı. Bayii ağımız genişleyerek, Türkiye’nin 7 bölgesine yayıldı.
 
 

SERTİFİKALAR